Вучэбная работа

Савет НСВ "Зялёны яблык"

 

Прэзідэнт НСВ

Карпіевіч Мацвей

Члены НСВ

1. Бушыла Яна, 10 клас

2. Русенчык Ягор, 9 клас

3. Грынкевіч Ульяна, 8 клас

4. Фалітар Багдана, 7 клас

5. Курачыцкі Яўген, 7 клас

6. Няміра Мацвей, 6 клас

 

ПЛАН РАБОТЫ НАВУКОВАГА СУПОЛЬНІЦТВА ВУЧНЯЎ НА 2023/2024  НАВУЧАЛЬНЫ ГОД  

 

 

 

№п/п

Змест работы

Тэрміны

Адказны

 

1. Інфармаванне бацькоў навучэнцаў аб рабоце НСВ і прыцягненне іх да ўдзелу ў рабоце суполкі  праз агульнашкольныя бацькоўскія сходы, сайт школы.

2. Удзел у раённых, абласных, рэспубліканскіх конкурсах навукова-даследчых  і творчых работ, канферэнцыях школьнікаў і іншых конкурсах

3. Удзел вучняў у рэспубліканскай алімпіядзе па вучэбных прадметах, вочна-завочных, дыстанцыйных алімпіядах, інтэлектуальных конкурсах

4. Удзел членаў НСВ у прадметных тыднях

5. Работа з сайтам установы адукацыі

На працягу года

Дудук А. А.

1

Правядзенне арганізацыйнага сходу НСВ “Зялены яблык”

1.     Выбары прэзідэнта НСВ

2.     Складанне плана работы НСВ

3.     Удакладненне тэм навукова-практычных работ на 2023/2024 навучальны год

Верасень

 

 Дудук А. А.

2

Пасяджэнне 1

 «Арганізацыя работы па напісанні даследчых праектаў»

Абмеркаванне асноўных патрабаванняў да напісання даследчых работ.

Кансультацыі для навучэнцаў па пытанні: спецыфіка даследчых работ.

Праца з навуковай літаратурай у мэтах назапашвання матэрыялу па абранай тэме.

Удзел членаў НСВ у рэспубліканскім конкурсе па інфарматыцы для 3 - 10 класаў «Інфамышка» (згодна з графікам).

 Удзел членаў НСВ у рэспубліканскім конкурсе па геаграфіі для 6 -10 класаў «Глабусёнак» » (згодна з графікам).

Кастрычнік

Дудук А. А.

Карпіевіч В.Ю., Булат З.А.

3

1.Арганізацыя групавых і індывідуальных кансультацый па даследуемых праблемах, абагульненню вынікаў, падрыхтоўцы ілюстрацыйнага матэрыялу

2.Падрыхтоўка памятак па этапах даследчай дзейнасці, афармленні даследчых работ.

 3. Удзел членаў НСВ у рэспубліканскім конкурсе па прыродазнаўству для 2 - 6 класаў "Каласок" (згодна з графікам).

3. Удзел членаў НСВ у рэспубліканскім конкурсе па хіміі для 7 - 10 класаў «Белка» (згодна з графікам).

Лістапад

Дудук А. А., настаўнікі-кіраўнікі работ даследчага характару

4

Пасяджэнне 2

Практычны занятак Круглы стол "Роля маўленчых уменняў у прадстаўленні навуковай працы”

Удзел у рэспубліканскім конкурсе па рускай мове і літаратуры для 3 - 10 класаў «Жураўлік» (згодна з графікам).

Снежань

Дудук А. А.

5

Пасяджэнне 3

 Практычны занятак "Падрыхтоўка да публічнага  выступлення»

Удзел членаў НСВ ў рэспубліканскім конкурсе па фізіцы для 7 - 10 класаў «Зубраня» (згодна з графікам).

 Удзел членаў НСВ ў рэспубліканскім конкурсе па біялогіі для 7 - 10 класаў «Сініца» 

 

Студзень

 Дудук А. А.

6

День навукі. Школьны конкурс работ даследчага характару “Дзярзайце, вы таленавітыя!”

Абмеркаванне навуковых работ, прадстаўленных на школьны конкурс работ даследчага характару

Удзел членаў НСВ ў рэспубліканскім конкурсе па беларускай мове і літаратуры для 3 - 10 класаў «Буслiк» (згодна з графікам).

Сакавік

Дудук А. А.

7

Удзел у раённым конкурсе работ даследчага характару Дзярзайце, вы таленавітыя”

Удзел членаў НСВ у рэспубліканскім конкурсе па матэматыцы для 3 - 10  класаў «Кенгуру» (згодна з графікам).

Красавік

Дудук А. А.

8

Пасяджэнне 4

а) Інтэлектуальны марафон вучняў 8-9 класаў “Я знаю”

б) Выбар тэм работ даследчага характару на наступны навучальны год

Удзел членаў НСВ у рэспубліканскім конкурсе па замежнай мове для 3 - 10 класаў «Лінгвісцёнак» (згодна з графікам).

Красавік

Дудук А. А.

9

Агульны сход НСВ

Падвядзенне вынікаў работы за 2023/2024 навучальны год

Удзел членаў НСВ у рэспубліканскім конкурсе па фізічнай культуры і здароўю  для 3 - 10 класаў «Алімпіёнак» (згодна з графікам).

 Удзел членаў НСВ у рэспубліканскім конкурсе па гісторыі для 3 - 10 класаў «Кентаўрык» (згодна з графікам).

 

Май

Дудук А. А.

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар Галынкаўскай

сярэдняй школы

Клецкага раёна

_________ В.І.Мацукевіч

03.01.2024

 

Расклад вучэбных заняткаў  на ІІ паўгоддзе  2023/2024 навучальнага года

 

Панядзелак

 

1

2

3

4

1.

Навучанне грамаце (чытанне)

Літаратурнае чытанне    

Фізічная культура  і здароўе   

Фізічная культура  і здароўе   

2.

Навучанне грамаце (пісьмо) /Навучанне грамаце (пісьмо)  

Матэматыка

Матэматыка    

Матэматыка    

3.

Фізічная культура і здароўе

Фізічная культура  і здароўе   

 

Русский язык   

Англійская мова  

4.

Выяўленчае мастацтва

 Беларуская  мова 

Литературное чтение    

Беларуская мова 

5.

 

 

Выяўленчае мастацтва

Выяўленчае мастацтва

Аўторак

1.

Навучанне грамаце (чытанне) /Чалавек і свет

Литературное  чтение     

Беларуская мова 

Литературное  чтение

2.

Навучанне грамаце (пісьмо)

Русский язык   

Англійская мова  

Матэматыка

3.

Матэматыка

Матэматыка

Матэматыка  

Англійская мова  

4.

Музыка 

Музыка   

Літаратурнае чытанне    

Беларуская  мова     

5.

 

 

 

 

Серада

1.

Гадзіна  здароўя і спорту

 

Гадзіна здароўя і спорту

 

Чалавек і свет

Літаратурнае чытанне       

2.

Матэматыка 

Матэматыка   

 

 Русский язык

Матэматыка 

 

3.

Русский язык   /развіццё маўленя

Літаратурнае чытанне    

Матэматыка 

 

Русский язык     

4.

Чалавек  і свет    

 

Беларуская  мова 

Фізічная культура і здароўе 

Фізічная культура і здароўе 

5.

 

Асновы бяспекі  жыццядзейнасці    

Литературное  чтение

Чалавек і свет               

 

 

 

 

 

 

Чацвер

Чацвер

1.

Працоўнае навучанне   

Працоўнае навучанне    

Асновы бяспекі  жыццядзейнасці     

Літаратурнае чытанне       

2.

Матэматыка 

Русский язык     

Англійская мова 

Матэматыка 

 

3.

Навучанне грамаце (пісьмо) /Навучанне грамаце (пісьмо)  

Матэматыка   

 

Матэматыка 

 

 

Русский  язык      

4.

Выяўленчае мастацтва 

 

Выяўленчае мастацтва 

Літаратурна чытанне     

Асновы бяспекі  жыццядзейнасці     

5.

 

 

Гадзіна  здароўя і спорту    

Гадзіна  здароўя і спорту 

Пятніца

1.

Навучанне грамаце (чытанне)

Литературное  чтение   

Беларуская мова       

Литературное  чтение     

2.

Матэматыка

Русский язык 

Англійская мова

Русский язык          

3.

Фізічная культура і здароўе

Фізічная культура  і здароўе   

Русский язык         

Англійская мова

4.

 

Чалавек і свет

Працоўнае навучанне

Працоўнае навучанне

5.

 

 

Музыка        

Музыка        

6.

 

 

 

 

 

Сазановіч Н. А.

Шэйка С.М.

Мурашка Н.І.  

Халецкая А.

 

 

Пн

 

6

7

8

9

10

1.

Русская

литература        

Англійская мова   

Біялогія  

Грамадазнаўства  

Фізіка 

2.

Фізічная

Культура

 і здароўе     

Беларуская літаратура 

Фізіка 

Гісторыя Беларусі 

Грамадазнаўства

3.

Біялогія

Беларуская мова 

Матэматыка   

Фізіка

Сусветная гісторыя    

4.

Англійская

 мова 

Фізіка       

Мастацтва (айчынная і сусветная мастацкая культура)

Беларуская  мова 

Фізічная культура і здароўе     

5.

Сусветная

 гісторыя    

Фізічная культура і здароўе    

Геаграфія    

Беларуская літаратура 

Фізіка 

6.

Мастацтва

(айчынная

 і сусветная

 мастацкая

культура)

Біялогія               

Фізіка  

Фізічная культура і здароўе     

Беларуская мова       

7.

 

 

 

Фізіка            

 

Аўт

1.

 Матэматыка    

Хімія  

Беларуская літаратура

Сусветная гісторыя    

Русская литература      

2.

Русский язык 

Русский язык      

Беларуская мова  

Матэматыка   

Хімія 

3.

Гадзіна

Здароўя

 і спорту

Русская литература   

Матэматыка 

Хімія 

Матэматыка   

4.

Англійская

 мова   

Матэматыка  

Хімія  

Геаграфія    

Русский язык      

5.

Матэматыка      

Сусветная гісторыя   

Фізічная культура і здароўе     

Англійская мова 

Біялогія 

6.

Інфарматыка 

Гадзіна здароўя і спорту

Сусветная гісторыя

Біялогія 

Геаграфія                 

Ср

1.

Русская

литература   

Матэматыка  

Русская литература        

Англійская мова

Беларуская літаратура   

2.

 Гісторыя

 Беларусі 

Англійская мова    

Гадзіна здароўя і спорту

Русский язык      

Матэматыка  

3.

Русский язык   

 Фізічная культура і здароўе 

Русский язык     

Матэматыка 

Беларуская мова 

4.

Матэматыка     

Беларуская мова 

Гісторыя Беларусі  

Русская литература      

Англійская мова 

5.

Беларуская

 мова

 Матэматыка

Англійская мова

Фізічная культура і здароўе

Гісторыя Беларусі  

6.

Беларуская

літаратура  

Мастацтва (айчынная і сусветная мастацкая культура)   

Матэматыка

Матэматыка        

Дапрызыўная падрыхтоўка/Медыцынская падрыхтоўка       

7.

 

 

Інфарматыка         

 

 

 

Чц

1.

Англійская

 мова 

Фізіка  

Беларуская мова  

Інфарматыка  

Чарчэнне       

2.

Матэматыка  

Працоўнае навучанне 

Русская литература  

Беларуская література     

Гадзіна здароўя і спорту

3.

Беларуская

мова 

Працоўнае навучанне 

Матэматыка

Англійская мова    

Матэматыка

4.

Працоўнае

навучанне

Матэматыка   

Англійская мова  

Гадзіна здароўя і спорту

Біялогія                          

5.

Працоўнае

навучанне 

Біялогія  

Геаграфія 

Матэматыка

Англійская мова    

6.

Фізічная

Культура

 і здароўе   

  Інфарматыка  

Працоўнае навучанне    

Біялогія  

 

7.

 

 

 

Працоўнае навучанне  

 

Пт

1.

Беларуская

мова  

Русский язык      

Фізічная культура і здароўе   

Сусветная гісторыя  

Матэматыка    

2.

Русский язык      

Беларуская літаратура 

Хімія 

Матэматыка 

Фізічная культура і здароўе   

3.

Беларуская

літаратура

Матэматыка      

Матэматыка   

Русский язык 

Хімія  

4.

Матэматыка  

Гісторыя Беларусі  

Біялогія  

Беларуская мова    

Русская литература

5.

  Геаграфія                 

Англійская мова  

Русский язык        

Хімія   

Інфарматыка                       

6.

 

Геаграфія  

Англійская мова    

 

 

7.

 

 

 

 

 

 

 

Канапацкая

Дз. С.

Сёмуха А.М. 

Бобка А.А.

Бобка С.І.

Булат З.А.

 

 

 

 

 

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар Галынкаўскай

сярэдняй школы

Клецкага раёна

                       В. І.Мацукевіч

03.01.2024 г

 

Расклад факультатыўных заняткаў  на II паўгоддзе  2023/2024 навучальнага года

 

п/п

Назва факультатыва

Клас

Настаўнік

Дзень тыдня

Урок

Час правядзення

1

Вытокі роднай мовы

I

Сазановіч Н. А.

Пятніца

4

12.10-12.45

2

Матэматычная вясёлка

I

Сазановіч Н. А.

Чацвер

5

13.15-13.50

3

Мы пазнаём свет, або Што? Навошта? Чаму?

I

Сазановіч Н. А.

Панядзелак

5

13.15-13.50

4

Вытокі роднай мовы

II

Шэйка С. М.

Пятніца

5

13.15-14.00

5

Матэматычная вясёлка

II

Шэйка С. М.

Чацвер

5

13.15-14.00

6

Развіваючыя лагічныя задачы

III

Мурашка Н. І.

Чацвер

6

14.20-15.05

7

Сакрэты словазмянення, слова – і формаўтварэння

VI

Булат З. А.

Панядзелак

7

15.20-16.05

8

Асновы духоўна-маральнай культуры і патрыятызму

VI

Сёмуха А. М.

Чацвер

7

15.20-16.05

9

Асновы духоўна-маральнай культуры і патрыятызму

VII

Сёмуха А. М.

Аўторак

7

15.20-16.05

10

Школа юных абаронцаў Айчыны

VIII

Бобка В. В.

Панядзелак

7

15.20-16.05

11

Асновы фінансавай граматнасці

IX

Сёмуха А. М.

Чацвер

0

8.00-8.45

12

Вялікая Айчынная вайна савецкага народа (у кантэксце Другой сусветнай вайны)

IX

Пухнач Л. А.

Пятніца

6

14.20-15.05

13

Практыкум па арфаграфіі беларускай мовы

X

Булат З. А.

Чацвер

0

8.00-8.45